Przywitanie

/ 24 kwietnia, 2018/ O nas

Witamy serdecznie

Oddajemy w Wasze ręce, jeżeli tak można to ująć, kolejną chrześcijańską stronę internetową. Dla nas jest ona wyjątkowa, bo nasza, ale pewnie wielu z Was zna sporo innych stron bogatszych w treść i lepszych technicznie. Wypada więc zapytać: Jakie jest jej przeznaczenie lub co nowego powinna ona wnieść w polską rzeczywistość medialną? Śpiesząc z odpowiedzią na to jakby nie patrząc dość istotne pytanie pragnę wymienić chociaż kilka dla nas ważnych powodów:

  1. Przede wszystkim chcemy ogłosić wszystkim zainteresowanym, ale głównie naszemu bezpośredniemu otoczeniu, że w Opolu znajduje się niewielka grupka chrześcijan, którzy postanowili zaufać Bożemu Słowu, według Niego żyć i w przedstawiony przez Nie sposób czcić Boga.

  2. Tak więc każdy kto ma podobne pragnienie jak my może do nas dołączyć lub z nami sympatyzować. Jesteśmy otwarci zarówno na gości szukających prawdy jak i podobnie myślących braci i siostry. Tych zaś którzy uważają się za osoby wierzące lecz mają lekceważący stosunek do Bożego Słowa zachęcamy do poważnego potraktowania nauki Biblii. Bez tego nie ma prawdziwego chrześcijaństwa.

  3. Umieściliśmy na naszej stronie zarówno telefony osób odpowiedzialnych za zbór jak i mailową możliwość kontaktu z nami, nasz adres, rozkład nabożeństw, oraz próbkę tego co jest głoszone na naszych kazaniach. Oprócz nich jest jeszcze kilka innych kazań, artykułów, ciekawych książek, czy linków których dobór nie jest przypadkowy. Jest bowiem wiele osób w naszym kraju i poza jego granicami, przez które Bóg objawia swoją wolę naszemu pokoleniu.

  4. Liczymy na to, że szczerze oddani Chrystusowi ludzie znajdą na naszej stronie coś dla siebie, tzn. coś co ich zainteresuje i pozwoli zbliżyć się do Boga. Nie jest natomiast naszym celem udowadnianie tutaj, że Bóg istnieje lub przekonywanie kogokolwiek że Słowo Boże jest Prawdą. To bowiem jest fundamentem naszej wiary. O tym każdego przekonuje sam Bóg w Swoim Duchu.

  5. Aby nasze intencje stały się zupełnie jasne chcielibyśmy wyjaśnić, że chrześcijaństwo jest we współczesnych świecie źle pojmowane. Naszym skromnym zdaniem chrześcijanami można nazwać jedynie tych ludzi, którzy z serca w pełni poddali się Bogu. Uznanie Jezusa Chrystusa swoim Bogiem i swoim Panem wiąże się z całkowitym podporządkowaniem się Jego Słowom. Tylko ci ludzie nie muszą obawiać się Jego sądu.

  6. Prawdziwi czciciele Boga zachowują w swym sercu Jego Słowa i poprzez wprowadzanie ich w życie oznajmiają całemu światu do Kogo należą i spełnianie czyich pragnień jest dla nich najważniejsze. Podążanie za Chrystusem to zgoda na to, aby Bóg ukrzyżował nasz egoizm, po to aby upodobnić nas we wszystkim do Swego Syna. To pełne poddanie się Jego woli nawet jeżeli miałoby to nas sporo kosztować. Oto centrum nauki chrześcijańskiej – droga krzyża.

  7. Ofiara Jezusa Chrystusa na drzewie krzyża złożona za grzechy wszystkich ludzi jest największą demonstracją Bożej miłości względem nas, a ofiara własnego egoizmu złożona przez człowieka na ołtarzu ofiary Jezusa jest największym aktem miłości i naszego zaufania Bogu.

PS

Zapraszamy do korzystania z zasobów naszej strony i zastanawiania się nad umieszczonymi na niej treściami. Pozdrawiamy bardzo serdecznie wszystkich jej użytkowników :-).